Yerli Otomobil için şarj istasyonu kurulumu başlıyor!

admin

Admin
Yönetici
34
Yerli Otomobil için Şarj istasyonu kurulumu başlıyor! Tanıtımı yapılan Elektirkli yerli otomobilimiz TOGG için elektrik istasyonları kurulumu başlaması gerekiyordu. Çünkü yerli oto için hızlı şarj istasyonu 2023 e kadar tamamlanması gerekiyordu.

Bu adımı atmak için Zorlu Grup ve Türkiye Petrolleri anlaşmaya vararak 2023 e hazırlık için belirlenen bölgelere Elektrikli Otomobiller için hızlı şarj istasyonları kurulumunu başlatacak. Yapılan açıklamada en kısa Yerli Otomobil için şarj istasyonu kurulumu başlıyor! denildi.

Şimdi Vestel yani Zorlu holding ve Türkiye Petrolleri anlaşmaya vararak ülkedeki Türkiye Petrolleri benzin istasyonlarına Zorlu Energy Solutions (ZES) cihazını kuracak. Bu sayede ülkenin büyük bir bölümünde bulunan benzin istasyonları sayesinde Elektirkli otomobiler için ZES kurulmuş olacak. Yaklaşık her ilde bir çok noktası bulunan Türkiye Petrolleri de bu anlaşmadan fayda sağlayacak. Sizce bu gelişme ne zaman tamamlanır.
 
Son düzenleme:
çok zor bir islem değil. fazla uzun surmemeli. ülkemiz bu konuda oldukca müsait. en uzak noktasına belirli araliklarda mola verilerek rahatlikla gidilebilir. insanlarimiz biraz ön yargili bu yanliş algiyi kirmak ta oldukca önemli.
 

Reklam

Üst