Tesla Model Y, NHTSA Crash Testlerinde En İyi Notları Aldı


admin

Admin
Yönetici
Model Y, çarpışma testinde başarılı oldu ve her bir kategoride tam beş yıldız derecesi aldı.
Tesla'nın araçları olağanüstü bir güvenlik geçmişine sahiptir, bu nedenle en son modeli olan Model Y geçidini test etme zamanı geldiğinde , mükemmel puanı aslında bir sürpriz olmadı. Yakın zamanda Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NTHSA) testlerine tabi tutulduğunda aldığı en yüksek notları almasaydı daha şaşırtıcı olurdu.

Tüm kategorilerde maksimum beş yıldızla ödüllendirildi: önden çarpma, yandan çarpma ve devrilme koruması. Ayrıca, standart Önden Çarpışma Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Çarpışmaya Bağlı Frenleme (Avrupa'da ve dünyanın diğer bölgelerinde Otonom Acil Durum Freni veya AEB olarak da bilinir) ve Dinamik Fren özelliklerini sunarak tüm 'Önerilen Güvenlik Teknolojileri' kutularını işaretledi. Destek.

Dolayısıyla tüm bunlar, Model Y'nin bir çarpışma durumunda son derece iyi performans göstereceği ve kazanın ilk etapta meydana gelmesini önlemeye yardımcı olmak için (özerk olarak) elinden gelen her şeyi yapmaya çalışacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, NHTSA, Model Y'nin halihazırda iki geri çağırmaya tabi olduğuna dikkat çekiyor ve toplam 25 farklı şikayeti not ediyor (kaynak linkine tıklayarak kontrol edebilirsiniz).
 

Reklam

Üst