Oyun Teknolojileri Haberleri


Teknoloji neredeyse hayatımızın her alanında bulunuyor: Eğitim, ulaşım, sağlık, oyun bunlardan sadece bir kaçı her hangi bir sektörde teknolojiyi kullanmak kaçınılmazdır. Teknolojinin oyun kısmı bizim için çok büyük bir önem taşımaktadır. Oyun teknolojisi son 10 yıl içerisinde dağlar kadar yol kat etti. Bunu anlamak için çok düşünmeye gerek yok on yıl önceki oyunlara ve yirmi yıl önceki oyunlara bakarak o zaman ki gelişim ile şimdiki gelişimi karşılaştırabiliriz. Bunun sebeplerinden biri de yeni neslin artık eskisi gibi fiziksel oyunlardan öteye dijital oyunlar istemesidir. Yani bir çok çocuk annelerinden babalarından bisiklet, futbol topu istemek yerine artık dijital oyun istiyor. Doğum günlerinde fiziksel hediye yerine dijital oyun hediye ediliyor. Bu şekilde talepler arttığından sektöre çok fazla para girdi ve eskisinden daha çok gelişim gösterdi. Ayrıca bir diğer sebep ise bu oyunları oynayan çocuklar büyüdüğünü bu oyunları yapıp satmak istedi bundan dolayı yazılım eğitimleri çok rağbet gördü ve sektöre yeni yazılımcılar, grafik tasarımcılarda girmiş oldu.

oyun haberleri ile ilgili görsel sonucu


Oyun dünyasında ve aynı zamanda teknoloji dünyasında gelişmeleri takip etmek kolaylaştı. Takip etmenin kolaylaşması kaynakları güvensizleştirdi. Yani artık okuyucular haber bulabiliyor ancak doğruluğundan emin olamıyor. Çok sayıda oyun ve teknoloji sitesi olduğundan hepsine inanmanın zor olduğunu onlarda biliyor. Çünkü haber siteleri arttıkça okuyucu sayısı yayılıyor ve hit çekmek için bir çoğu spekülatif haber yayınlıyor bundan dolayı gerçek oyun siteleri yerine gerçek olmayan sadece hit çekmek için haber yayınlayan web siteleri öne çıkıyor. Bu gerçek olmayan sadece hit çekmek için haber yayınlayan sitelerden kaçınmalıyız. Bunlar yerine gamelogy.net gibi gerçek ve öz oyun haberleri yayınlayan sitelere itibar etmeliyiz.

Oyun dünyasında takip edilebilecek en kaliteli siteler arasında gamelogy.net yer alır. Bu sitemizde oyun haberleri, oyun rehberi, oyun inceleme, teknoloji, mobil, yazılım ile ilgili haberler ve yazılar bulunmaktadır. Yazılar ziyaretçiyi sıkmayacak bir biçimde detaylı bir şekilde yazılmıştır. Oyun incelemelerinin yanında her gün oyun haberleri de paylaşılmaktadır. İsterseniz sizde gamelogy.net adresine girip üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra haberleri aktif olarak takip edebilir isterseniz sizde teknoloji yazıları yazabilirsiniz. Yazdığınız yazıları yönetici onayından geçtikten sonra sitede yayınlanabilir. Takip etmiş olduğunuz sitede yazar olma fırsatı da yakalamış olursunuz.
 
Bulunduğumuz çağda çeşitli yazılım hizmetlerinin eserleri oldukça fazla kategoriye ayrılmış durumda. Arttırılmış gerçeklik tarzında yapılan oyunlar , ps oyunlar , playstation oyunları vs. bunların her biri birer yazılım ürünü. Bu nedenle ülkemizde gençleri yazılıma ve bu tarz dallardaki bölümlere teşvik edilmesi ekonomik ve sosyal bakımdan mantıklı ve gerekli bir hamledir.
 

Yeni Mesajlar

Online istatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
0
Çevrimiçi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1

Forum istatistikleri

Konular
720
Mesajlar
1,341
Kullanıcılar
863
Son üye
sancaklı
Üst