Elektrikli Otomobillerin ilerde değer kaybeder mi?


admin

Admin
Yönetici
225

Tüm arabalar - elektrikli veya başka türlü - zaman içinde bir dereceye kadar değerini kaybeder. Bu amortisman olarak bilinir. Soru şu ki, elektrikli arabaların doğal kullanımdan kaldırılması, geleneksel olarak çalıştırılan arabalardan daha mı ağır?
Herhangi bir araba markası ve modelindeki amortisman, ne kadar arzu edildiği ve ne kadar güvenilir olarak algılandığı dahil olmak üzere çok sayıda değişkene bağlıdır.

Ve birkaç yıl önce, ilk elektrikli araçlar piyasaya çıktığında, onların amortismanı gerçekten çok ağırdı. Bunun nedeni, otomobil alıcılarının menzil ve şarj etmedeki zorlukların yanı sıra elektrikli otomobillerin gerçekleri hakkında genel bir anlayış eksikliğinden dolayı elektrikli otomobiller için çok az iştahlarının olmasıydı.

Ancak bugünlerde bu durum hemen hemen tersine döndü. Arabalar, menzil, kalite ve çekicilik açısından daha iyi hale geldi - şarj altyapısı gelişti ve genel halk artık elektrikli motoru daha iyi anladı ve buna açıklık kazandı. Bu, hem yeni hem de kullanılmış elektrikli otomobiller için artık birçok kişinin değerini geleneksel arabalardan daha iyi tuttuğu noktaya kadar çok daha fazla iştah olduğu anlamına geliyor. Ve zaman geçtikçe ve elektrikli motor gittikçe daha yerleşik hale geldikçe, bu boşluk daha da büyüyecek.
 

nuriozzkan

Moderatör
Bence elektrikli otomobiller asla ve asla değer kaybetmez. Daha önceleri alt yapı ve diğer olanaklar olmadığı için değer kaybetmişti. Fakat şimdi alt yapı ve zemin elektrikli otomobillerin üretimine gelişimine ve kullanımına uygundur.
 

Reklam

Üst