Elektrikli otomobil toplantısında Elon Musk dışlanmış


admin

Admin
Yönetici
IMG_20210808_230628.jpg

Elektrikli otomobil toplantısında en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla çağırılmadı. Tesla CEO su Elon Musk ise bunu Twitter da dike getirmiş. Beyaz sarayda yapılacak Elektrikli otomobil toplantısında Tesla sahibine neden izin verilmedi çok olay yaratılacak karar alındı.

ABD Başkanı Joe Biden elektrikli araçlar için şarj istasyonlarının büyük bir öneme sahip olduğunu söylüyor. Bu açıdan baktığımızda bile Tesla son derece kritik bir görev üstlendi. ABD içerisinde yer alan 100 bin istasyonun 25 bin tanesi bu şirkete ait. Hatta bunu daha fazla artıracağını bile söylemişlerdi.

Elektrikli otomobiller konusunda hiç kimse Tesla ile rekabet edebilecek düzeyde değil. Şu anda birçok otomotiv deli elektrikli otomobillere dönmeye çalışıyor. Ancak Tesla uzun bir süredir sektörde dominant konumda. Ve çığır açmış durumda diyebiliriz. Hem otomobil alanında hem de şarj cihazı yapısı olarak da iyi yerde diyebilriz.

Bu kadar emeği olan ve şu anda en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla bu toplantıda neden olmadı. Henüz sebebi açıklamazken Elon Musk ise bu olaya ne tepki verecek merakla bekleniyor.
 

Reklam

Üst